News

Türkiye’de İlk Kez! 10 Kargo Şirketinden Öldürülen Kurye İçin Ortak Tepki!

112624135-00bd62ce-c2f4-4a6c-9e1e-952455fe2d72-w

TÜRKİYE’DE İLK KEZ! 10 KARGO ŞİRKETİNDEN ÖLDÜRÜLEN KURYE İÇİN ORTAK TEPKİ!

Kargo şirketi kuryesi olan Mehmet Ali îbin’in, teslimatı geç getirdiğini öne süren bir müşterinin attığı yumruk sonucunda yaşamını yitirmesi kargo şirketleri ile Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu’nun yayınladığı ‘takipçisiyiz’ ilanıyla kınandı.

Tayfun Ş. tarafından öldürülen Mehmet Ali îbin için, Türkiye Kargo Kurye Lojistikçileri işletmecileri, Takipçisiyiz Derneği çatısı altındaki 10 kargo şirketi ile Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu gazeteye büyük boy ilan verdi.

40 yaşındaki îbin’in beyin kanaması geçirerek hastanede hayatını kaybetmesi üzerine AGT, Aras, DHL, FedEx, InterGlobal, Kuryenet, MNG, Süratkargo, UPS ve Yurtiçi kargo şirketlerinin gazeteye ‘TAKİPÇİSİYİZ’ başlıklı ilanında “Kargo sektörü temsilcileri olarak her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu ve her zaman çalışma arkadaşlarımızın haklarının savunucusu olacağımızı belirtiriz” denildi. Yaşanan bu olay ve kargo şirketlerinin topluca tavır göstermesi Türkiye’de ilk kez gerçekleşiyor.

Türkiye’de İlk Kez! 10 Kargo Şirketinden Öldürülen Kurye İçin Ortak Tepki! yazısı ilk önce Lojistik Gazete üzerinde ortaya çıktı.

Have your say