Karayol haberleri

Ordu ulaşımında HES Kodu için son tarih 15 Aralık

Yolcular, 15 Aralık’tan itibaren toplu taşıma araçlarına HES kodu eşleşen kartlarla biniş yapabilecek, riskli olanlar engellenerek Sağlık Bakanlığına bildirilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan toplu taşımalarda HES kodu uygulaması kapsamında, Ordumkartlarının ya da kredi kartlarının 15 Aralık’a kadar HES koduyla eşleştirilmesi gerekiyor.

HES kodu ile Ordumkartlarını ya da kredi kartlarını eşleştirmesini belirli güne kadar tamamlamayan vatandaşlar, genelge gereği toplu taşıma araçlarından yararlanamayacak. Kentte bugüne kadar 16 bin 857 kişi Ordumkart ve kredi kartlarına HES Kodu tanımlaması yaptı. Bu işlemi gerçekleştirmeyenlerin kartlar ise eşleştirme yapılıncaya kadar kullanımına kapatılacak.

Nasıl eşleştirilir?

Hayat Eve Sığar ya da e-Devlet uygulamalarından almış olduğunuz HES kodundan sonra https://hes.ordu.bel.tr web sitesine gidiniz. Sırasıyla HES kodunuzu, T.C. kimlik/Pasaport numaranızı ve kullandığınız ödeme yöntemine göre ulaşım kartınızın arka yüzeyindeki ulaşım kartı numaranızı ya da kredi kartı numaranızı girerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Have your say