News

DHL Freight Türkiye, Lojistik Alanında Önemi Büyük Olan Yeni Teknolojilerini Hayata Geçiriyor!

DHL-Freight-400x220

DHL FREIGHT TÜRKİYE LOJİSTİK ALANINDA ÖNEMİ BÜYÜK OLAN YENİ TEKNOLOJİLERİNİ HAYATA GEÇİRİYOR!

Son iki yıl içerisinde Müşteri Hizmetleri yazılımı “ICE”, Taşımacılık Yönetim Sistemi “EVO”, Online Sipariş Portalı “GWO” başta olmak üzere pek çok yeni yazlımı Türkiye’de kullanmaya başlayan DHL Freight Türkiye, ülkemizde Ar-Ge merkezi bulanan lojistikçilerden biri.

DHL Freight Türkiye Performans Yönetimi Direktörü Onur Uçar, sektörde teknoloji kullanımı ve firma olarak bu alanda neler yaptıklarını anlattı. Uçar, Teknoloji sayesinde sürekli olarak daha hızlı, daha hatasız ve daha az insan gücü gerektiren operasyonların gerçekleştiğini belirterek, “Bu da müşterilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için yenilikçi ve etkin çözümler sağlamamıza imkan veriyor. Ülkemizdeki firmalar dünya lojistik arenasında üst sıralara çıkabilmek adına önemli mesafe kaydetti. Özellikle sektördeki büyük oyuncularımız bu konuda pek çok Avrupa devi ile rekabet eder duruma geldi” diyor.

YENİ YAZILIMLARI DEVREYE ALDI

“Biz DHL Freight olarak mümkün olan her adımda teknoloji kullanımını arttırıp operasyonlarımızı dijitalleştiriyoruz”‘ diyen Uçar, şu bilgileri veriyor: “Sadece son iki yıl içerisinde Müşteri Hizmetleri yazılımımız “ICE1, Taşımacılık Yönetim Sistemimiz “EVO”, Online Sipariş Portalımız “GWO” başta olmak üzere pek çok yeni yazılımı Türkiye’de kullanmaya başladık.

Ayrıca Grubumuzun yeni dijital taşımacılık platformu “Saloodo!”, Türkiye’de de devreye alındı, Operasyonel başarımıza ek olarak dijitalleşme yönündeki tüm bu adımlarımız hem DHL Freight Türkiye olarak bizi grubumuzun örnek ekibi haline getirdi hem de “İş Zekası” (Business Intelligence) anlamında bize yeni ufuklar kazandırdı. Özellikle Büyük Veri (Big Data) çözümlemeleri sürekli iyileştirme ve hizmet kalitesinde mükemmelleşme adına bizi oldukça heyecanlandırıyor, atacağımız adımlarda belirleyici oluyor. Şu anda Almanya, Singapur ve Amerika Birleşik Devletlerinde olmak üzere üç inovasyon merkezimiz var. Çekya, Bulgaristan ve Hindistan’da grup şirketlerimizin ihtiyaçlarına cevap veren binlerce yazılım uzmanımız var. Bunlara ek olarak son dönemde etkinliklerini ve uygulanabilirliklerini başarı ile ispatlamış İnovasyon projelerimizin bazıları şöyle:

EffiBOT: Depo içerisindeki toplama operasyonları sırasında operatörünü takip eden ve fiziksel iş yükünün büyük bir kısmını üstlenen tam otomatik robotumuz.

Vlssbn Picking: Depo içerisindeki toplama operasyonları sırasında Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) ile operatörü görsel olarak yönlendirip zaman kaybı ve hatayı engelleyen gözlüklerimiz.

Automated Container Unbading: İçerisinde kolili dökme yük bulunan konteynerlerde saatlik elleçlenen ortalama kap adedini 200 adetten 800 adede kadar çıkarabilen otomatik konteyner boşaltma araçlarımız.”

 

DHL Freight Türkiye, Lojistik Alanında Önemi Büyük Olan Yeni Teknolojilerini Hayata Geçiriyor! yazısı ilk önce Lojistik Gazete üzerinde ortaya çıktı.

Have your say